Дома Тагови кнедли со сливи

Таг: кнедли со сливи

Кнедли со пире од компир и сливи, секојпат успеваат!

Многу се вкусни, мора да ги пробате! Потребни состојки: 1 кг пире од компири 2 јајца 2 лажици масло малку сол 400 г остро брашно 20-тина сливи, свежи или замрзнати малку лебни...