Дома Тагови килис тава

Таг: килис тава

Без пржење во масло: вака подготвениот модар матлиџан е повкусен и...

Ова е старо турко јадење наречено „килис тава“, а се приготвува со модри патлиџани. Тие се сечат на тенки ленти и се премачкуваат со...