Дома Тагови кифли ружа

Таг: кифли ружа

СЛАТКИ КИФЛИ СО ОБЛИК НА РУЖА: Меки се како душа, сите...

Тестото за овие кифли е толку многу меко и нежно, како памук, а кога ќе се испечат кифлите се превкусни. Во овој рецепт ќе...