Дома Тагови Каллив колач

Таг: Каллив колач

КАЛЛИВ КОЛАЧ: смесата личи на кал, ама многу е вкусен и...

Потребни состојки: 6 јајца 9 лажици шеќер 9 лажици брашно (или 8 лажци + 1 какао) 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер и уште: 150 г чоколадо за готвење 250 г...