Дома Тагови јунешки гулаш

Таг: јунешки гулаш

„Откога го пробав овој гулаш, сите други рецепти паднаа во сенка“:...

Имаме нов рецепт за гулаш со јунешко месо кој го испробавме и излезе одличен, но за сите оние кои не сакаат да го менуваат...