Дома Тагови јадење со тиквички

Таг: јадење со тиквички

Сите мои пријателки знаат да похуваат тиквички, но постојано го бараат...

Тиквичките се одличен брз ручек кога сакате да подготвите нешто вкусно, а сепак да не потрошите многу време во кујната. Може да ги подготвувате...

СТАПЧИЊА ОД ТИКВИЧКИ: Повеќе нема да ги пржите, вака се подобри,...

Тиквичките може да се јадат сирови како салата, саламурени или поткиселени во тегла, да се пржат, печат, рендаат и да бидат дел од речиси...

БАБА МИ ОСЛАБЕ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ОВОЈ РЕЦЕПТ: Цело време си јадеше...

Испробајте го ова вкусно јадење според рецептот на Марија Елена. Таа вели дека нејзината баба од здравствени причини морала да оcлабе 10 килогpами, но...

НЕОДОЛИВА КРЕМАСТА САЛАТА: Послужете ја најдобрата салата и воодушевете ги гостите

На многу лесен и едноставен начин пригответе ја една од највкусните салати кои постојат. За претстојните празници послужете ги вашите гости со нешто ново...

Вкусни плескавици кои ќе ги правите барем двапати седмично – Ова...

Плескавиците од тиквички и фета сирење според рецептот на Зорица (Поморавка) се нешто што мора да го испробате. Вкусот е феноменален, а постапката за...

ЛАЖНА ПИЦА: Се прави од тиквички за многу кратко време, а...

Ќе се изненадите колку лесно се приготвува, а притоа сите потребни состојки се евтини и здрави. Лажната пица од од тиквички е одличен оброк...

ВАКА СКОПЈАНКИТЕ ПРАВАТ ПИТА СО ТИКВИЧКИ: Испробајте ја зашто навистина е...

Рецепт на Скопјанка. „Редовно правам пити, но досега никогаш претходно не сум направила со млади тиквички, кои инаку ги обожавам. Се изненадив каков одличен...

Тиквичките вака ми се највкусни, ги спремам двапати седмично, брзо се...

Тиквички имаме во изобилие, па речиси секој ден приготвуваме најразлични јадења со нив. Евтини се, со адаптибилен вкус и што е најважно многу се...

ФУРНАРИНКИ БЕЗ БРАШНО: Само изрендајте тиквички – лесно, брзо и вкусно

Кога сакате брза, вкусна и здрава закуска без брашно, сетет се на овој рецепт. Потребно е само да ги изрендате тиквичките, да ги помешате...

Кога немам време или сум уморна ја правам ОВАА ПИТА ОД...

Кога тиквичките ги има во изобилство, зошто да не ги искористиме максимално. Оваа пита би сакала да ја приготвувам и кога не е сезона...