Дома Тагови интолерансија

Таг: интолерансија

Д-р Петровска: Ако ги имате овие скриени симптоми на алергија на...

Алергија на храна е реакција на имунолошкиот систем што се случува веднаш по јадење одредена храна. Дури и мала количина на храна што предизвикува...