Дома Тагови хипотермија

Таг: хипотермија

Варено вино: лек против настинки и хипотермија

Потребни состојки: 2 рамни супени лажици шеќер 200 мл вино 50 мл вода 1 лажичка црн пипер (а може и цимет) Постапка: Запржете една супена лажица шеќер, па кога ќе...