Дома Тагови ѓумбир во прав

Таг: ѓумбир во прав

Совети за дијабетичари: шеќерот во крвта се намалува со ѓумбир ако...

Билкарите препорачуваат за намалување на шеќер во крвта секојдневно да се консумира одредена количина на ѓумбир. Резултатите ги воодушевија дури и докторите! Дијабетес тип 2...