Дома Тагови Грета торта

Таг: Грета торта

ГРЕТА ГАРБО: Една од највкусните торти со перфектна комбинација од ореви...

Сите кои имале можност да ја пробаат оваа торта, сигурно ќе се согласат дека таа е една од најубавите што постои. Постојат повеќе верзии...

ГРЕТА ТОРТА – многу богата торта со вкус на ореви и...

Потребни состојки за кора: 12 белки 12 лажици шеќер 4 лажици масло 12 лажици мелени ореви 4 лажички прашок за печиво 4 лажици меко брашно Чоколаден прелив: 150 г чоколадо 150 г путер/маргарин За...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"