Дома Тагови габа

Таг: габа

Рецепти за домашна газирана вода, газирани сокови и јогурт: КЕФИРНИ НАПИТОЦИ

За кефрот како млечен напиток нема потреба многу да говориме, сите знаеме дека е исклучително здрав. Но она што е помалку познато е дека од...

Слабејте здраво со помош на кефир: минус 25 кг за 2...

Габата од која се добива пробиотикот наречен кефир, може да се користи во програмот за слабеење. Тајната на оваа габа кој уште е наречена...

Кандидата е габа која живее во нашиот организам, но дали нејзиното...

Можеби се прашувате, што е тоа кандида? Кандида е квасна габа, а мал број нормално живее во нашата уста и црева. Нејзина задача е да помогне...