Дома Тагови десерт со блага пченица

Таг: десерт со блага пченица

ВАРЕНА ПЧЕНИЦА СО МЕД: Старински десерт на нашите баби кој вреди...

Варената пченица е голема ризница од нутриенти, а во комбинација со мед и јаткасти плодови, таа е уште повкусна и поздрава. Во минатото, оваа...