Дома Тагови чоколаден пудинг

Таг: чоколаден пудинг

Турски популарен чоколаден пудинг, фантастичен десерт кој се прави за 5...

Многу е вкусен, кремаст, се топи во уста. Ќе уживате со секој залак. Потребни состојки: 1 литар млеко 40 г какао (и чоколадо во прав) 60 г брашно 50...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"