Дома Тагови чај за дијабетес

Таг: чај за дијабетес

ТИНКТУРА ОД ЧИЧОК – Го намалува шеќерот во кpвтa, се пие...

Дијабетес мелитус е болест предизвикана од недоволно лачење на хормонот инсулин. Инсулинот е хормон кој се произведува во панкреасот и е одговорен за правилен...

Рецепт за природно лекување на дијабетес со коријандер

Коријандерот е позната билка од медитеранскиот регион, која најчесто се користи како зачин. Припаѓа на семејството повеќегодишни растенија Apiaceae, поточно родот Coriandrum (sativum), семејство...

Чај од смоквин лист: лекува дијабетес, рак, чир на желудник и...

Искористете ги листовите од смоква за да го опоравите целото тело. Доколку боледувате од дијабетес, чир на желудник, бронхитис или мака мачите со висок...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"