Дома Тагови брз појадок

Таг: брз појадок

БРЗ ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Кога немам време, матам 4 јајца и...

Секогаш кога немам многу време, го приготвувам ова јадење, најчесто за вечера или појадок, но моите дома немаат ништо против и ако го послужам...

ПИТА СО ЈАЈЦА И МЛЕКО, БЕЗ КВАСЕЦ И БРАШНО: Само 5...

За да ја приготвите оваа пита не ви се потребни ниту кори, ниту брашно, ниту квасец. Всушност, оваа пита се приготвува само за неколку...

НАЈДОБАР И НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА МЕКИЦИ: Без чекање тестото да стаса,...

Мекиците се вистинскиот избор за појадок, бидејќи се комбинираат со најразличен прилог, во слатка или солена варијанта. Може да ги јадете со кајмак, сирење,...

ЛЕСЕН И БРЗ ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Со само две состојки

Уште еден убав рецепт од прекрасната Дани која секогаш ни презентира брзи и едноставни јадења, а пред сè многу вкусни. Овојпат тоа е едно...

ТОПОЛ ПОЈАДОК ЗА 15 МИНУТИ И 3 СОСТОЈКИ: Рецепт за најбрзи...

Едноставен рецепт за уштипци - брз појадок кој многу лесно се приготвува. Можат да си го приготват и почетници во кујната. Овој „викенд“ појадок...

БАЛКАНСКИ ПАЛАЧИНКИ – Врв на брзите вечери: Додека се свртиш, готово...

Овој рецепт за брза вечера го нарекуваат „Балкански палачинки“. Иако немаат многу заедничко со класичните палачинки кои ние ги познаваме, сепак некој ги нарекол...

ОБРОК ВО ТАВА, САМО БРАШНО, СОЛ И ВОДА – лесен појадок,...

ОБРОК ВО ТАВА, САМО БРАШНО, СОЛ И ВОДА - лесен појадок, ужина или вечера за целото семејство. Рецепт од каналот Мој Агол. Доколку сте...

СЕКУНДА РАБОТА: Едноставен појадок со малку намирници од фрижидерот

Не можевме да се одлучиме кој од овие два рецепти е подобар или дава повкусен резултат, па затоа ги објавуваме и двата одеднаш, бидејќи...

БРЗ ПОЈАДОК: Сам се прави, вие само редете, кога немате многу...

На сите ни е познато колку појадокот е важен. Оние што рано стануваат и одат на теш-ка физичка работа, потребен им е покалоричен оброк...

Ако сакате нешто брзо за појадок – направете ги овие вкусни...

Ако барате некој рецепт со кој ќе приготвите брз појадок, на вистинското место сте. Ова се брзи и едноставни уштипци кои совршено одговараат во...