Дома Тагови брезини листови

Таг: брезини листови

Наберете ги овие лисја, потопете ги и заборавете на болките во...

Младите листови од бреза се собираат во мај и јуни. Традиционалната медицина ги користи во форма на масло, чај и тинктура, односни природни препарати...