Дома Тагови бланширање

Таг: бланширање

ВИДОВИ ПАСТЕРИЗАЦИЈА: На овој начин се продолжува рокот на зимницата до...

Ако сте меѓу оние кои сметаат дека пастеризацијата е невообичаено име за загревање на храната, тогаш, во право сте. Постапката е именувана според францускиот...