Дома Тагови батаци со ориз

Таг: батаци со ориз

EKOНОМИЧЕН РУЧЕК: Батаци со ориз од рерна, многу се сочни, премачкани...

Нема кој не го пробал познатото старинско јадење, батаци со ориз. Сите како деца се заситувавме од него, а на нашите баби им беше...

НАЈСОЧНИТЕ БАТАЦИ СО ОРИЗ ВО ТЕГЛА: Повкусно нема од ова, секој...

Имам голема среќа што живеам со свекрва ми. Оваа неверојатна жена продолжува да ме изненадува со нејзините кулинарски вештини. Сите јадења што таа ќе...