Дома Тагови арсен

Таг: арсен

И пивото има своја мрачна страна – еве што ќе ви...

Не е се’ онака како што изгледа. ​ Луѓето кои дневно пијат околу 2,5 литри пиво го подигаат нивото на арсен во телото за околу 30%,...