Пица за 10 минути, испробан повеќе пати – ги воодушеви сите!

Вкусна, брза и лесна пица!

Потребни состојки:

1 чаша јогурт
2 чаши брашно
2 лажици масло
½ лажичка сол
½ лажичка прашок за печиво

Постапка:

Од брашното, солта, прашокот за печиво, маслото и јогуртот замесете тесто.

Тестото веднаш расукајте го на побрашнета површина, па ставете во плех за печење.

Филувајте по сопствен избор.

Печете во загреана рерна на 220 степени 10-тина минути.

domacinskirecepti.info

Претходна статијаПијте го 5 дена на празен стомак: ќе ослабете 8 кг првите 3 дена
Следна статијаСочен КИВИ колач готов за 15 минути