Дома Тагови боемска торта

Таг: боемска торта

БОЕМСКИ КОЦКИ: Домашен хит колач кој може да ја замени и...

Боемските коцки се еден од моите омилени колачи. Не е познато потеклото на нивниот назив, дали потекнуваат од древна Бохемија (денешна Чешка) или пак...

Торта за која секогаш се бара рецепт: Старомодна торта на нашите...

Рецептот на Сања Радосавлевиќ за една старинска торта ќе ви ги врати спомените. Порано бабите често го подготвуваа овој рецепт во секоја пригода, а...

Богата слоевита торта, толку е вкусна и кремаста, а маж ми...

Рецепт на Катица. Највкусната торта која се топи во уста како сладолед. Оваа торта е многу слоевита, а толку е вкусна што се јаде...