Дома Тагови штрудла со мак и ореви

Таг: штрудла со мак и ореви

Брз рецепт за штрудли од една смеса, со три различни вкусови,...

Многу вкусни и неодолив колачи, едните со семе од афион, а другите со ореви. Толку се вкусни што секој ден ќе ги јадете. Лесни...

Рецепт за маковница во вид на цвет и штрудла со мак...

Макот (семе од афион) е омилениот македонски додаток на колачи, ролати, пити, баклави и други вкусни јадења. Прочитајте ги рецептите како да приготвите маковница...