Шарени посни кифлички со пиво и прелиени со сируп – фантазија!

Фото и рецепт: Петровиќ Тања Потребни состојки: 500 мл пиво, 300 мл масло, 1 ванилин шеќер, 1 прашок за печиво, брашно по потреба за да се замеси средно меко тесто и малку какао за темниот дел Постапка: Се мешаат пивото и маслото, се додава ванилин шеќер и брашно помешано со прашок за печиво. Брашното се додава постепено и се … Continue reading Шарени посни кифлички со пиво и прелиени со сируп – фантазија!