Магичен еликсир кој ја чисти плуќата за само 3 дена од сите отрови што сте ги вдишале

За да избегнете иритации и да ги исчистите белите дробови од отровите што ги вдишувате секојдневно, пробајте го овој рецепт со магични резултати. Потребни состојки: 1 момордика (горчлива диња)/ карела 2 лимони 1 рендан ѓумбир 1 шолја листови нане 1 литар вода Постапка: Исечете го лимонот на тркалца или парчиња, па ставете го во вода. … Continue reading Магичен еликсир кој ја чисти плуќата за само 3 дена од сите отрови што сте ги вдишале