Заборавена и малку запоставена старинска торта од мојот тефтер – секој го знае нејзиното име

Љубов на прв залак, толку вкусна со прекрасна кора и 3 филови. Ретко кој може да ѝ одолее на првиот залак. Торта која е идеална за сите прилики и со која сигурно нема да погрешите при изборот и сигурно ќе го задоволи вкусот и на најпребирливиот гостин. Еве што ви е потребно: ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ ЗА … Continue reading Заборавена и малку запоставена старинска торта од мојот тефтер – секој го знае нејзиното име