Велигденски колач од вишни без печење

Потребни состојки:

500 мл сок од вишни (од компот)

500 мл вода

Loading...

250 г шеќер

840 г вишни

120 г гриз

2 пудинг од ванила

250 г путер/маргарин

250 мл слатка павлака

Постапка:

Само следете ги упатствата и направете колач во кој ќе уживаат сите на Велигденската трпеза:

Loading...