Дома Тагови зошто е лековита дуњата

Таг: зошто е лековита дуњата

ИСКОРИСТЕТЕ ГО НАЈВКУСНИОТ ПЛОД-ДУЊАTA МАКСИМАЛНО ОВАА ЕСЕН: Рецепт за слатко, помага...

Овошјето, лисјата и семето се исто така лековити, особено сокот и сирупот. Благодарение на танинот и слузта, овој есенски сируп има корисен ефект врз...

СЕЗОНА Е – РЕЦЕПТ ЗА СИРУП ОД ДУЊИ ЗА БРОНХИТИС: Запишете...

Дуњата e препознатлив есенски плод. Омилена е за приготвување слатка, компоти и џемови, но малкумина знаат дека покрај тоа, таа е вистински лек за...

Домашно слатко од дуњи за 20 минути, едноставно и вкусно, а...

Дуњата e плод на есента, но е вистински лек за организмот. Откако ќе прочитате за што сè е корисен овој плод, сигурни сме дека...

Дуњите се најдобриот есенски лек за цревата и одбрана од инфективни...

Лековити се и плодовите и листовите и семето, а особено сокот и сирупот. Благодарение на танините и слузта поволно делува врз работата на цревата...