Дома Тагови жалфија и ловоров лист

Таг: жалфија и ловоров лист

ЧИСТЕЊЕ НА ЗГЛОБОВИ: Koскитe и зглобовите престануваат да болат со лек...

Ловоровиот лист (Laurus nobilis) или ловор, се ливчиња од ловоровото зимзелено дрво кое потекнува од медитеранските земји. Доказ дека ловорот се одгледувал и бил...

Кристина сподели: Баба ми само вака подготвуваше сируп за кашлица и...

Ловоровиот лист има голема примена во лекувањето на респираторните болести. Античките цивилизации користеле ловор за лекување на многу болести. До денес, оваа традиција се...

Лековит мед од ловор, лист од жалфија и борови иглички за...

Боровите иглички веројатно се најдобриот избор во потрагата за лековити билки, бидејќи содржат изненадувачки високи количества на витамин Ц во однос на другите видови...