Дома Тагови зелени смокви

Таг: зелени смокви

1 смоква на ден може да го подобри целокупното здравје, прочитајте...

Смоквите се богати со природни шеќери, минерали и апсорбирачки влакна кои придонесуваат многу за одржување на здравјето. Без разлика дали ги претпочитате свежи или...

МАКЕДОНСКО СЛАТКО ОД ЗЕЛЕНИ СМОКВИ – Најубавото што постои

Секој домаќин или домаќинка си има свој рецепт и свој начин на приготвување, единствено може да се разликува во количината и додатоците кои се...