Дома Тагови затнати синуси

Таг: затнати синуси

Кога синусите болат од затнатост, само ова провева низ нив: Ефикасен...

Овој напиток уште е познат и како „слатко млеко“, но како и да го нарекуваат луѓето, сите имаат ист заклучок, а тоа е дека...

Ако имате затнати синуси оваа пролет, направете напиток кој ќе го...

За време на воспаление на синусите се јавува оток на ткивото во внатрешноста на носните шуплини, така што синусите се затвоpaат, а слузта и...

ОДЗАТНУВАЊЕ НА НОС ЗА 1 МИНУТА: Совет и рецепт од доктор...

Голем луѓе барем еднаш годишно се соочуваат со овој непријатен здравствен проблем, особено кога времето се менува и во периоди на настинки и грип....

МАСТ ОД БОРОВИ ИГЛИЧКИ: Ова за колената е подобро од кој...

Освен препарати за внатрешна употреба, од боровите иглички може да се направи и лековита маст која помага во побрзо заздравување на р ани, ја...

Лек за затнати синуси – со оваа смеса дишењето е многу...

Синузитис претставува воспаление на слузокожата на синусите. Ова воспаление е многу честа појава и речиси сите барем еднаш имале проблеми со синусите со најчестите...

Многу ефикасен рецепт кој за неколку минути може да ги ослободи...

Синуситис е инфекција или воспаление на синусите, џебови исполнети со воздух во коските на лицето. Зимскиот период носи студено и влажно време кое во...

За еден ден одзатнете го носот со овој едноставен лек

-Едноставен лек за затнат нос при настинки- Настинката е најчестата инфекција кај сите возрасни групи, а затнатиот нос е најчестиот иритирачки симптом. Поради тоа не можете...

Ако сте затнати со секрет ќе ви помогнат овие 5 ефикасни...

Есенските денови и променливото време неизбежно носат вируси и настинки. Што е уште полошо, тие вируси и бактерии од лансаката година па до денес...

За затнати синуси и затнат нос – за 2 дена ќе...

-Кога синусниот канал е забетониран и не можете да дишете, оваа смеса за инхалирање ќе го пробие за 2-3 дена. Понекогаш синусите толку можат да...