Дома Тагови засладувач

Таг: засладувач

Дали во нашата храна и пијалок ни ставаат сладок отров?

Епидемија на рак во светот, зголемување на бројот на пациенти со дијабетес, појава на алергии, инциденцата на аутизам, Паркинсонова болест, Алцхајмерова болест и други сериозни...