Дома Тагови зашеќерени јаболка

Таг: зашеќерени јаболка

Ако се сеќавате на зашеќерените црвени јаболка од детството – еве...

Вкусни, омилени зашеќерени јаболчиња… Потребни состојки: 10 помали јаболка 1 кг шеќер 10 стапчиња со должина од 20 см црвена боја за колачи Постапка: 1.Јаболката добро измијте ги, отстранете им ги...