Дома Тагови вркута

Таг: вркута

Моќен чувар на женското здравје: билката е позната како лек за...

Во природата се крие лек за секој проблем. Доколку ве мачат цисти и миоми, оваа билка е најдобра. Билкарите тврдат дека 30% од гинеколошките...

ГОРЧИЦА – Природен лек за успешно забременување и нормализирање на хормоните

Горчица (Marrubium vulgare) е многу распространета билка, но за жал, за многумина заборавена. Одамна е позната како билка со исклучително лековити својства. Бидејќи ја има...

Оваа билка ги лекува сите женски болести – секоја жена ОВА...

Вркута е чудотворна билка, единствена по своите својства за што сведочат бројни жени. Цвета од мај до август во зависност од поднебјето, а се бере...