Дома Тагови воспалено грло

Таг: воспалено грло

Во саботата навечер ме фати грло, а веќе во понеделникот немав...

Бoлката во грло е многу непријатна состојба која секогаш го омаломоштува телото. Една читателка по име Мартина, сподели рецепт за подготовка природно сирупче за кое...

„Веќе 2 дена не ме боли грлото“: природен лек од 2...

Преодниот период на ниски и високи температури често резултира со сезонски настинки кои најчесто се проследени со бoлки во грлото. Во зависност од тоа...

Спречете ја настинката за неколку часа, лекот особено е ефикасен ако...

Секој од нас барем еднаш во животот почувствувал б олка во грлото, и многумина пронашле лек за ова во народната медицина со употреба на...

Мед и каранфилче: помош при воспалени и гнојни крајници

Крајниците се специјализирани лимфни јазли сместени во усната празнина и гркланот и се дел од имунолошкиот систем. Со оглед на тоа дека устата и...

Природни лекови за воспалено грло кои веднаш помагат

Победете ја болката во грло на природен начин . со ароматични напитоци и сирупи кои го јакнат имунитетот, ја подобруваат состојбата на слузокожата, ги...