Дома Тагови тирамису

Таг: тирамису

ЧОКОЛАДНИ ТИРАМИСУ ТОПЧИЊА: Овој рецепт сите ги воодушеви

Тирамису топчињата се неодолива мешавина од мелени кекси (пишкоти), кремасто сирење-маскарпоне и малку кафе, па валани во какао во прав. Тие имаат вкус исто...

ОВОШЕН КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Лесен и освежителен со база од...

Овој кремаст колач навистина вреди да го испробате. Наместо вишни може да користите бобесто овошје какво што сакате, малини, јагоди, боровинки, капини, па дури...

ВКУСНИ БОМБИЦИ ЗА 10 МИНУТИ: Измешајте сè и сте завршиле, гответе...

Тирамису на италијански јазик значи „развесели ме“, а десертот со ова име навистина развеселува со својот вкус. Овој рецепт за многу вкусни бомбици треба...

ТИРАМИСУ БЕЗ ЈАЈЦА И МАРГАРИН: Подгответе го најубавиот десерт на наједноставен...

Тирамису е италијански десерт којшто се приготвува со пишкоти (посебен вид на бисквитни кекси) натопени со кафе еспресо, сирење маскарпоне (меко, слатко и кремасто...

ТИРАМИСУ БЕЗ ЈАЈЦА од слаткарница: едвај го добив рецептот, а сега...

Овој рецепт за светски познатиот колач Тирамису е многу едноставен, се приготвува без јајца и маргарин, а многу е вкусен. Овој Тирамису е колач...

Без јајца и маргарин – Светски познатата слатка која мора да...

Одлична алтернатива за тирамису! Потребни состојки: 250 мл слатка павлака, 500 г маскарпоне (свежо кремасто кравјо сирење), 100 г шеќер во прав, 1 ванилин шеќер, неколку капки лимонов сок, 250 мл...

Без јајца и маргарин: светски познатата торта Тирамису приготвена на наједноставен...

Проверете зошто толку е популарна! Потребни состојки: 250 мл слатка павлака, 500 г маскарпоне, 100 г шеќер во прав, 1 ванилин шеќер, неколку капки лимонов сок, 250 мл ладно кафе,...