Дома Тагови тинктура со ѓумбир

Таг: тинктура со ѓумбир

Мевлем од мед, ѓумбир и лимон – лекува болести од глава...

Медот и ѓумбирот се одлична лековита комбинација. Со нив може да се излечи кашлица, да се ублажат симптомите на настинка и грип, да се...