Дома Тагови солени кифли

Таг: солени кифли

Со овие солени кифлички ќе уживате во секој залак, а идеални...

Сè што ви е потребно, се волја и дваесеттина минути. Потребни состојки: 500 г брашно 100 г маргарин 100 мл масло 1 јајце малку сол ½ квасец 100 мл млеко 1 лажичка шеќер За...

Солени кифлички: знам стотици рецепти но ниеден не е како овој

Потребни состојки: 600 г брашно 40 г свеж квасец Малку шеќер Малку сол 500 мл млако млеко 200 мл масло + малку масло за развлекување на тестото Жолчка од јајце за...