Дома Тагови Солен куглоф

Таг: Солен куглоф

Шарен куглоф, брз, едноставен, многу вкусен

Фото и рецепт: Тања Трајковска Потребни состојки: 4 јајца ½ прашок за печиво 1 лажица сол ½ шолја масло 1 шолја кисело млеко 9 лажици брашно 2 моркови сварени и исечкани 200 г...

Свечен солен куглоф со варени јајца: сите ќе бидат изненадени!

Потребни состојки: 10-11 јајца калап за куглоф 25 см 1,4 литри јогурт 6 кесички желатин 200 г шунка или димен врат 300 г варен морков 400 мл мајонез 6-7 кисели краставички Постапка: За почеток......

Мешаш, ставаш, печеш, истресуваш и тоа е тоа: прекрасен СОЛЕН КУГЛОФ

Многу едноставно, а вкусно, прсти да излижеш! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 4 јајца 1 чаша јогурт од 200 мл (истата чаша ја користиме и за останатите мерки) 1 чаша масло 2...

Феноменална ПРОЈА КУГЛОФ, мека како торта – мешате сè и печете

Вкусно, хранливо и здраво! Мерка: чаша од јогурт 200 мл Потребни состојки: 2 чаши пченкарно брашно 1 чаша гриз 1/2 прашок за печиво 200 г сирење 100 мл масло 1 чаша кисела...