Дома Тагови смрека

Таг: смрека

Сокот од смрекинки лекува шеќерна болест, а помага и во слабеење

Игличките од смрека имаат прекрасен, цитрусен вкус кој добро се комбинира и во солени и слатки јадења. Речиси сите иглички на зимзелените дрвја се...

Помагаат кај вируси, ја чистат крвта, го регулираат варењето: Бобинки кои...

Дали знаете дека еден хектар шума со смреки на годишно ниво во атмосферата емитува 30 кг материи со бактерицидно дејство, доволно за дезинфекција на...