Дома Тагови сладолед колач

Таг: сладолед колач

ИТАЛИЈАНСКИ КОЛАЧ ЗА 3 МИНУТИ: Неодолив десерт за кој ви се...

Да го искористиме максимално времето на јагодите додека сè уште ги има на пазарите и да ги приготвиме најубавите и најслатки десерти. Денес ќе...

СЛАДОЛЕД КОЛАЧ СО ЈАГОДИ, а може да се прави и со...

Сладолед колач со јагоди која се топи во уста како сладолед. Рецепт на „Лесно е да се готви“. Постапката за приготвување е многу едноставна....

СЛАДОЛЕД КОЛАЧ: Кремаст и сочен, не можете да му одолеете

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ Потребни состојки: 6 белки 1 прстофат сол 60 г шеќер 50 г брашно ½ прашок за печиво 150 мл топло млеко за прелевање на кората За фил: 650...