Дома Тагови слаба циркулација

Таг: слаба циркулација

Ладни дланки, трпнње, забрзано чукање на срцето… Еве како на природен...

Добрата циркулација е многу важна за целокупното здравје на организмот! Преку крвотокот до органите се транспортираат сите потребни нутриенти, минерали и кислород. Лошата циркулација негативно делува...

Слабата циркулација е тивок убиец – отоци, главоболки, студ, грчеви, болки

Чести главоболки , вртоглавица, слаба концентрација , тинитус, постојано чувство на студ, оток, болка и грчеви во нозете се само некои од симптомите кои...

БИЛКИ за подобра циркулација: ТОП 8 видови кои го подобруваат крвотокот...

БИЛКИ ЗА СРЦЕ И КРВ Боровинка, магдонос или глог спаѓаат во билки кои служат за подобрување на протокот на крвта низ крвните садови. Овие билки...

Лек за слаба венска циркулација, резултати за 14 дена

Ако нозете постојано ви се студени и постојано ви е ладно, мора нешто да преземете за да ја зголемите циркулацијата. Ако имате слаба циркулација, тоа...