Дома Тагови ситни колачиња

Таг: ситни колачиња

Од смеса за палачинки се пече голема кора, па се сече...

Нема некој што не обожава да јаде палачинки, а овие колачиња се направени од истата смеса. Меки како памук, се топат во устата, при...

СИТНИ КОЛАЧИ ПОТОПЕНИ ВО ШЕРБЕТ: Лапни-голтни, ви треба 1 јајце и...

Не им го знам името на овие колачи кои случајно ги најдов, но навистина не е ни важно бидејќи се превкусни и се јадат...

ВКУСНИ ШЕРБЕТНИ КОЛАЧИЊА КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА: излегуваат цел куп,...

Многу вкусни шербетни колачиња кои се топат во уста. Не знаеш за доста штом ги направиш, а излегуваат навистина многу. Од неколку состојки и...

Колачиња “Кокосов орев” – големи декоративни топки кои се сечат, полнети...

КОКОСОВ ОРЕВ: вкусен и декоративен на сите им се допаѓа – Прекрасни големи топчиња полнети со суви смокви и ореви, со вкус на „рафаело“....

Хусарски колачиња, ровки, вкусни, се топат во уста – лапни голтни,...

Фото и рецепт на Драгица Владо, видео прилог на мој.колачиќ – Хусарски кекси Колачите можат да се полнат со домашен мармалад, чоколадо, крем или што...

7 рецепти за славски колачи: Ситни и непечени, не се знае...

Време е на слави и раскошни трпези, па одлучивме да ви претставиме некои од омилените колачи кои се неизоставен дел од нашите трпези. Повеќето...

Посни бомбици од смокви – секогаш ги правам за слава, заслужено...

Фото и рецепт: Милица Овие превкусни бомбици задолжително ги правам за слава, бидејќи заслужено се едни од најдобрите ситни колачи. Потребни состојки: 500 г суви смокви 250 г...

Многу вкусни ситни колачи со гриз кои се готови додека сварите...

Навистина овие колачиња се убави и за секој ден, а бидејќи излегуваат доста може да ги приготвувате и за родендени или слави. Потребни состојки:  2...

Чајни ЧУПАВЦИ готови за 10 минути, вкусни, меки и сочни

Вкусни, меки и сочни... имав заборавено на овој рецепт и случајно налетав и се сетив, па ги направив и пред малку ги завршив... едвај...

Пирамиди од бисквити со чоколадо, готови за дваесеттина минути

Многу лесно се приготвуваат, одлични ситни колачи. Потребни состојки: 400 г мелени бисквити, 360 г шеќер, 4 лажици какао, 8 лажици млеко, 2 ванилин шеќер и 200 г путер/ маргарин. За...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"