Дома Тагови сируп од црн бозел

Таг: сируп од црн бозел

СИРУП ОД ЦРН БОЗЕЛ ПРОТИВ НАЈТЕШКИТЕ ЗАБОЛУВАЊА, само 1 состојка го...

Сигурно досега сте слушнале за лековитите својства на црниот бозел, кој расте преку лето. Бројни студии откриле дека црниот бозел содржи преку 40 активни...

Домашен сируп од црн бозел кој ги подига “мртвите” и лекува...

Сирупот се приготвува од потполно зрели бобинки кои се берат во септември и почеток на октомври, во зависност од временските прилики. Бобинките од црн бозел...