Дома Тагови симптоми дали имате тромб

Таг: симптоми дали имате тромб

ПРВПАТ КОГА ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ОВА МЕСТО, телото формира тромб, внимавајте...

Згрутчувањето на к рвта и создавањето на тромби може да биде крајно опаc-но. Движејќи се низ кр-вотокот овие згрутчувања може да се заглават кај...

Ова се првите симптоми дека во ногата ви се создал тромб

Првите сигнали дека во вената постои крвно згрутчување, луѓето обично ги игнорираат. Тромбозата се смета за една од најопасните состојби по човековиот живот. Може да...