Дома Тагови шарена погача

Таг: шарена погача

Шарена погача која ќе ја збогати вашата трпеза, се подготвува многу...

Рецепт и видео презентација на Даниела од Балканска Кујна. Шарена погача со симпатичен и интересен изглед која ќе ви фати око. Многу лесно се подготвува,...

Шарена погача која секојпат ме воодушевува, вкусот не го менува и...

Потребни состојки: 400 г тиквички 100 г моркови 250 г свежо посно сирење (или по вкус) 4 јајца 95 г гриз Сол, црн пипер по вкус Постапка: Младите тиквички со мека кожа...