Дома Тагови салата со компир

Таг: салата со компир

ПОСНА ШАРЕНА САЛАТА КОЈА СИТЕ ЈА ОБОЖАВАМЕ, одлично оди со риба...

Прекрасна посна шарена салата која ја обожаваме одлично оди со риба и месо. Прекрасна комбинација од различен зеленчук и прекрасен вкус. Ви предлагам да...

Посна салата со компир и кисели краставички

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 кг компир 150 г целер 1 главица кромид 500 г морков 250 г посен мајонез 200 г кисели краставички 1 лажица сенф Малку сол, малку црн пипер, неколку лажички...