Дома Тагови ручек со тиквички

Таг: ручек со тиквички

Ако вака ги приготвите тиквичките, дури и оние што не ги...

Еве еден рецепт поради кој сите ќе ги сазакаат тиквичките. Пржени тиквички во преубав сендвич помешу кашкавал и шунка, сето прелиено со јајца и...

Толку вкусен ручек направен од толку малку намирници досега не сум...

Потребни состојки (за едно лице): 1 поголема тиквица По желба рендан кашкавал 1 јајце 3 лажици кисела павлака Малку сол, сув зеленчук (вегета) Постапка: Тиквичките исечкајте ги на тркалца и наросете...

Денес сите ми побараа репете… не можам да ви опишам колку...

Потребни состојки: 2 средни тиквички или повеќе Брашно, јајце, сол, црн пипер, шунка, кашкавал, 1 топка моцарела, масло, млеко Постапка: Од брашно, јајце и млеко направете смеса малку...