Дома Тагови ролат со бисквити

Таг: ролат со бисквити

Брз ролат со суво овошје, бисквити и желе бонбони

Фотографија и рецепт на Љиљана Марјановиќ. Потребни состојки: 1 маргарин од 250 г или путер, 10 лажици шеќер, 3 јајца, 100 г чоколадо, 300 г кршени бисквити, 200 г желе...

Ролат во обланда готов за 15 минути, најбрзиот колач кој многу...

Потребни состојки: 2 листа обланди 300 мл млеко 400 г бисквити 150 г путер / маргарин 3 лажици шеќер 100 г чоколадо Може да се додаде една шака ореви, лешници, кокос...

Ролат со обланда: одличен колач, брзо е готов, вкусен, а кога...

Потребни состојки: 1 путер/маргарин 2 јајца 250 г шеќер 100 г чоколадо за готвење 250 г бисквити 50 г суво грозје 100 г ореви Сум и лимонова кора по желба 2 кори обланда Постапка: Прво...

Посен ролат со банани и бисквити, лесно се прави за само...

Многу вкусен ролат, лесен и едноставен. Потребни состојки: 350 мл вода 150 г маргарин 50 г чоколадо 4 лажици какао 100 г суво грозје 2 лажици рум 100 г желе бонбони 450 г...