Дома Тагови рецепт за штипска пастрмајлија

Таг: рецепт за штипска пастрмајлија

Пита пастрмајлија за ручек, излегуваат големи пити од кои ќе се...

Најдобрата македонска „пица” – пастрмајлијата, нема да ве остави paмнодушни, има фантастичен вкус. Рецепт на Том Филос. Во Македонија најпознати се штипската и велешката...

Превкусна пита пастрмајлија по брз рецепт, излегуваат две големи пити од...

I РЕЦЕПТ: Пита пастрмајлија за ручек – превкусна! Излегуваат две големи пити од плехот во рерна. Фото и рецепт: Даница Данче Стојева. Рецептот на...

Штипски пастрмајлии, превкусни, незаменливи!

Фото и рецепт: Елена Мишковска За 6 пастрмајлии, во долина на плехо од рерна Потребни состојки: 1200 г брашно 2 лажички сол 2 супени лажици инстант квасец ½ лажичка шеќер 600...