Дома Тагови рецепт за полжави од тесто

Таг: рецепт за полжави од тесто

Меки, едноставни и многу вкусни погачиња во облик на полжав

Рецепт и видео прилог на Том Филос: Вкусни погачи На многу едноставен начин пригответе ги “полжавите” на Том Филос. Кората се премачкува со кечап, се...